Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Kurtyny ochłoda na prognozowane upały
Data dodania 2024-07-15 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Na kilka najbliższych dni zapowiadane są 30-stopniowe upały. Przypominamy, że gdy tylko temperatura sięgnie 27 kresek Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiają kurtyny wodne. 

Od dziś do soboty, będzie można znaleźć ochłodę pod naszymi wodnymi mgiełkami. Zapraszamy w godzinach 10.00 - 19.00:
  • Rynek Główny
  • Mały Rynek
  • Rynek Podgórski
  • aleja Róż 
  • Zakrzówek

Przy Barbakanie zostanie uruchomiony punkt poboru wody dla koni dorożkarskich. 

Kranowianka to świetne rozwiązanie w upalny dzień, jest bezpieczna, dostępna pod ręką i zawiera minerały, a wśród nich najważniejszy potas. Ten pierwiastek życia tworzy główne sole organizmu, czyli elektrolity, które w zasadniczy sposób wpływają na bilans płynów.  W czasie spacerów po mieście, do bidonów możecie pobierać wodę z pitników - podajemy ich listę. 

Kranowiankę znajdziecie też w następujących kawiarniach, restauracjach i innych miejscach, które przystąpiły do naszej akcji "W Krakowie pijemy kranowiankę!" -  tutaj ich nazwy.  Czy wypiliście odpowiednio dużo wody? Możecie to sprawdzić na naszej stronie - Wodny kalkulator, podpowie czy należy jeszcze uzupełnić płyny. 

Informujemy, że jakość wody w krakowskiej sieci wodociągowej jest systematycznie monitorowana, a wyniki badań potwierdzają spełnienie wymagań jakościowych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r. (Dz. U. 2017, Poz. 2294) oraz Dyrektywy Unii Europejskiej nr 98/83/EEC z dnia 3.XI.1998 r., ws. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. L 330 z 5.12.1998, s. 32 z późn.zm.). Oznacza to, że woda w udostępnionych przez Wodociągi Miasta Krakowa punktach, jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego. Przypominamy również iż problem bakterii Legionella dotyczy instalacji wody ciepłej, woda podawana do kurtyn jest wodą zimną.