Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

O wodzie w przestrzeni miejskiej
Data dodania 2018-08-10

W dniach 24-25 września 2018 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym po raz pierwszy odbędzie się Open Eyes Economy Satellite. Wydarzenie to poprzedza krakowski Kongres Open Eyes Economy Summit.
 
Tematyka kongresu jest niezwykle ważna. W całości będzie dotyczyć trzech zagadnień Miasto – Woda – Jakość Życia, czyli relacji między środowiskiem wodnym, a środowiskiem miejskim. Szczególnie istotne będzie zwrócenie uwagi na fakt, iż harmonijny rozwój miast musi być skierowany na działania zmierzające do wykorzystania wody, jako ważnego elementu środowiska miejskiego.
 

Rola wody, zbiorników wodnych w życiu miasta jest nie do przecenienia. To niezwykle ważny element środowiska i gospodarki, ale też miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. A zatem efektywniejsze i skuteczniejsze w budowaniu nowoczesnych metropolii jest myślenie o mieście w barwach zielono-niebieskich, woda bowiem ma na rozwój miasta przyjaznego mieszkańcom ogromny wpływ. W czasie wydarzenia odbędą się debaty o możliwościach rozwoju transportu rzecznego, zmianach klimatu, czy też o możliwościach wykorzystania wody  dla podnoszenia jakości życia w mieście. 
 
Dowiedz się więcej o wydarzeniu