Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

VI Festiwal wody – woda nas kręci!
Data dodania 2023-09-13 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

My już odliczamy, a Wy? W sobotę 23 września zapraszamy Was już po raz szósty do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Zakręcimy Was pozytywnie! Gwarantujemy fantastyczną, energiczną zabawę i mnóstwo praktycznej wiedzy ekologicznej. Czekamy na Was w godzinach od 10:00 do 16:00, ul. Księcia Józefa 299. WSTĘP WOLNY!

Już po raz szósty zapraszamy Was na Festiwal wody – woda nas kręci! Wydarzenie odbywa się w konwencji rodzinnego pikniku pełnego wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. W tym roku Festiwal będzie poświęcony w dużej mierze ograniczaniu swojego śladu wodnego m.in. poprzez dawanie drugiego życia ubraniom i przedmiotom. A to wszystko po to, by nie marnować niepotrzebnie wody. Czy wiecie, ile wody potrzebne jest do wytworzenia np. jednej pary jeansów – prawie 10 tys. litrów! To bardzo dużo! Prawda?
 
Zabawa dla całej rodziny
Na wszystkich chętnych czeka moc atrakcji. Z prelekcji „W Krakowie pijemy kranowiankę?” dowiecie się m.in. jakie właściwości i skład mineralny ma krakowska kranówka oraz dlaczego warto ją pić. Kto lubi tchnąć drugie życie w zużyte przedmioty, ten musi koniecznie zajrzeć do pracowni eko zabawek, gdzie stare płyty CD, zakrętki i inne rzeczy zamienią się w zupełnie coś innego. Na recyklingowym placu zabaw będzie natomiast okazja zagrać w gry stworzone z przedmiotów, które na co dzień mają zupełnie inne zastosowanie. Miłośników trudnych pytań zachęcamy do zakręcenia kołem fortuny. A tych, z zacięciem przyrodniczym do skonstruowania domków dla owadów. To tylko część atrakcji… przecież nie możemy zdradzić wszystkiego!
 
Wymieniamy, oszczędzamy
Na wydarzenie możecie przynieść odzież w bardzo dobrym stanie, wypraną i wyprasowaną, która Wam się znudziła lub w której już nie chodzicie (max. 10 sztuk) i wymienić ją na coś, co wpadnie Wam w oko w specjalnej strefie wymiany.
Możecie też zamienić Wasze domowe rośliny doniczkowe (max. 3 sztuki) na inne przyniesione przez uczestników Festiwalu i nadać nowego charakteru Waszym domowym wnętrzom.

 GRAFIKA-FESTIWAL-WODY-2023_ZAT_maa_www (62.35KB, JPG)


Alternatywa tekstowa (kliknij aby przeczytać opis) 
Jacek Majchrowski prezydent Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają na 
IV Festiwal Wody - woda nas kręci!
logotypy: Miasta Krakowa, Wodociągów Miasta Krakowa 
sobota 23 września 2023 od 10.00 do 16.00
Zakłąd Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299, Kraków
Wstęp wolny!


Łyk kranowianki
W strefie relaksu, na wszystkich będzie czekać orzeźwiająca kranowianka w wersji gazowanej i mocno schłodzonej wprost z naszego rollbaru, a także w formie pysznych owocowych lemoniad. A na łasuchów, pyszności przygotowane przez „Samą słodycz”.
 
Ponad 120 lat historii
Dla pasjonatów zabytkowych obiektów przygotowaliśmy nie lada gratkę, zapraszamy na zwiedzanie naszego ponad 120-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Nie przegapcie tej okazji! Zwiedzanie będzie się odbywało, co godzinę począwszy od godziny 11:00. Ostatnia grupa wyruszy o 15:00.

Kropla dobra
A jeśli chcecie podarować Kroplę Dobra, to zapraszamy do przynoszenia pluszaków dla „Team Kraków dla Ukrainy”. Maskotki powinny być w dobrym stanie i wyprane.

Jak dojechać?  
Najlepiej specjalnym autobusem komunikacji miejskiej, kursującym z przystanku autobusowego Cracovia Stadion przy ul. Kałuży do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Na podróżujących własnym środkiem transportu czeka wydzielony parking przy ZUW Bielany. Liczba miejsc ograniczona! Sprawdź jak kursuje autobus.
 
Prosimy zapoznać się z:
Zapraszamy!