Menu mobile

Edukacja ekologiczna

Powrót do strony głównej

Edukacja ekologiczna Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Od lat wdrażamy działania, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Edukację ekologiczną, która popularyzuje prawidłowe postawy ekologiczne uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Odkryj nasze programy!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy trzy projekty edukacyjne: „Wędrówki Kropelki”, „Akademia Kropelki” oraz "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek". Dla młodzieży warsztaty na ścieżce edukacyjnej „To się w ścieku nie mieści!" i "Na tropie kranowianki". Zajęcia w przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków. Pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska, a w szczególności naturalnych zasobów wodnych. W ramach naszej oferty programów edukacyjnych zapraszamy również na rejsy edukacyjne po malowniczym Zbiorniku Dobczyckim.

Działalność edukacyjną rozwijamy także na innych płaszczyznach. Od kilku lat w ramach kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu” informujemy  mieszkańców Krakowa o walorach bezpiecznej i bogatej w substancje mineralne wody z krakowskich kranów. Kampania "To się w ścieku nie mieści!" ma na celu zwrócenie uwagi krakowian na problematykę związaną z użytkowaniem miejskiej sieci kanalizacyjnej i oczyszczaniem ścieków.

Organizujemy także  dni otwarte naszych zakładów. Aktywnie uczestniczymy w eventach ekologicznych. W ramach działań edukacyjnych opracowaliśmy wirtualne spacery po zakładach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.
ikona pobrania pliku

Pobierz materiały edukacyjne

czapka akademicka

Dla szkół

ołówek

Dla przedszkoli

menzurka

Kampanie informacyjne

ikona filmu

Filmy

ikona budynku z uchylonymi drzwiami

Dni Otwarte

ikona statku

 

Rejsy

ikona kropli

Pitniki

ikona 360 stopni

Wirtualne spacery