Menu mobile

Czułe H₂O Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Wodociągi Miasta Krakowa jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne, już od lat wspierają lokalne społeczności w działaniach
z dziedziny kultury, sztuki oraz sportu. Początkowo pomoc kierowana była pod hasłem „kropla dobra”, jednak na skutek ubiegłorocznej inspiracji, nazwa inicjatywy uległa zmianie.

„Czułe H₂O” wypływa z Wodociągów Miasta Krakowa S.A. i wspiera szlachetne akcje oraz instytucje niosące pomoc chorym, bezdomnym, dzieciom, seniorom i... zwierzętom. Nasze czułe działania to także inicjatywy pracownicze, takie jak zbiórka odzieży, zakrętek, przygotowywanie paczek mikołajowych i szkolnych wyprawek dla dzieci z domu dziecka, czy wreszcie udział w rozmaitych przedsięwzięciach charytatywnych. U podstaw działań Wodociągów Miasta Krakowa zawsze jest człowiek!

W Krakowie czułe H2O działa, wspiera i pomaga. Każdego dnia!

 
logo akcji czułe H2O
 

 Nasze czułe akcje:

 
Wspieramy lokalnie
Czek na 12 000 zł. Obok piesek. Czułe H2O dla zwierzaków z krakowskiego schroniska

Kliknij aby przeczytać opis
Nie jest nam obojętny los zwierząt, zwłaszcza bezdomnych. Dlatego pomagamy podopiecznym schroniska przy ul. Rybnej w Krakowie, gdzie czułe H2O dociera w postaci wsparcia finansowego. Podjęliśmy również adopcję na odległość i zyskaliśmy nowych podopiecznych kota Felka i psa Hermana. Oprócz wsparcia finansowego i rzeczowego dokładamy odwiedziny u zaadoptowanych zwierzaków :)
kilka maskotek kropelek ustawionych jedna przy drugiej. Czułe H2O dla Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa

Kliknij aby przeczytać opis
Wspieramy aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością. Od 2019 r. zamawiamy w Stowarzyszeniu Tęcza ręcznie szyte przytulanki Kropelki, które trafiają do wyprawek dla nowonarodzonych dzieci naszych pracowników.
Dodatkowo w ramach działań pro-eko, w Stowarzyszeniu powstają unikatowe worko-plecaki, szyte z materiałów pochodzących z naszych już nie używanych ścianek wystawienniczych.
Samochód z otwartym bagażnikiem. W środku znajdują się tornistry, workoplecaki, bidony oraz teczki. Czułe H2O dla dzieci z krakowskiego MOPS-u

Kliknij aby przeczytać opis
Od lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie. Co roku przekazujemy czułe H2O w postaci wyprawek szkolnych, które trafiają do najbardziej potrzebujących dzieci z krakowskich rodzin.
Kolorowe maskotki spółek miejskich stoją przed tramwajem. Czułe H2O na Dzień Dziecka

Kliknij aby przeczytać opis
Maskotki krakowskich spółek miejskich, również nasza Kropelka czułego H2O, uczciły Dzień Dziecka. Podróżowały specjalnym tramwajem po Krakowie i rozdawały drobne upominki dzieciom, a następnie udały się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, aby wręczyć małym pacjentom prezenty z okazji ich święta.
 
kilkanaście starszych osób w różnych ustawieniach pozują do zdjęcia. Czułe H2O wspiera seniorów

Kliknij aby przeczytać opis
Działania organizowane dla seniorów i przez seniorów wspiera czułe H2O. Współpracujemy z krakowskimi Centrami Aktywności Seniorów na terenie Krakowa. W ramach kampanii ,,Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę” podkreślamy jak szczególnie ważne jest odpowiednie nawodnienie wśród osób 60+.
 
Zdjęcie grupowe: chłopcy w sportowych koszulkach, trenerzy oraz Prezes Piotr Ziętara. Czułe H2O dla sportu

Kliknij aby przeczytać opis
Od lat czułe H2O płynie do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów i wspiera ich działalność sportową. Pomagamy również przy organizacji masowych wydarzeń sportowych na terenie Krakowa. Nasze wsparcie ma moc i umożliwia rozwój pasji i talentów sportowców.
Szklana statuetka z napisem Mecenas Dziecięcych Talentów. Czułe H2O dla Dziecięcych Talentów

Kliknij aby przeczytać opis
Każdego roku, począwszy od pierwszej edycji uczestniczymy w niezwykle ważnej inicjatywie skierowanej do krakowskich dzieci, które z różnych względów – takich jak na przykład trudna sytuacja finansowa lub rodzinna, nie mogą w pełni rozwijać swoich uzdolnień i zainteresowań. Z czułym H2O jest to możliwe!
Samochód z otwartym bagażnikiem. W środku są torebki prezentowe.
Czułe H2O w mikołajowych paczkach

Kliknij aby przeczytać opis
Co roku przekazujemy w imieniu św. Mikołaja prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci. Trafiają do podopiecznych krakowskiego MOPS-u, a także do dzieci, które ten z założenia magiczny i radosny czas spędzają w szpitalnej sali. Wierzymy, że czułe H2O wprowadza promyk nadziei i radości w ich codzienność. Część przekazywanych paczek jest wkładem własnym naszych pracowników.
 
Inicjatywy pracownicze
2 żółte, duże pojemniki na kółkach. W tle plakat z napisem "Podziel się ubraniem". Podaruj czułe H2O i podziel się ubraniem

Kliknij aby przeczytać opis
Od 2019 r. organizujemy zbiórki odzieży dla podopiecznych Wspólnoty Chleb Życia w Krakowie. Dwa razy do roku przez miesiąc nasi pracownicy gromadzą ubrania dla dzieci i dorosłych, pościel, buty, zabawki, książeczki oraz drobny sprzęt codziennego użytku. Zebrane rzeczy zyskują drugie życie i jako czułe H2O trafiają do ludzi bezdomnych, będących w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Kosz w kształcie kropli wypełniony w połowie plastikowymi zakrętkami. Widoczne logo WMK S.A. Podaruj czułe H2O i odkręć się na kroplę dobra

Kliknij aby przeczytać opis
W 2021 r. rozpoczęliśmy zbiórkę zakrętek w celu pomocy podopiecznym Fundacji/Stowarzyszeń oraz w trosce o środowisko. Na terenie spółki zostały umieszczone specjalne pojemniki na zakrętki w kształcie kropelki. W akcji biorą udział wszyscy pracownicy zbierając cenne krople czułego H2O!
Samochód dostawczy z otwartymi tylnymi drzwiami. W środku pudełka z żywnością. Czułe H2O w Krakowskiej Zbiórce Żywności

Kliknij aby przeczytać opis
W 2021 r. wzięliśmy udział w krakowskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości żywności, która została przekazana do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. W zbiórce wzięło udział 21 firm, uczelni i urzędów z terenu naszego miasta. Łącznie w Krakowskiej Zbiórce Żywności udało się zebrać 5 231 kg, z czego 810 kg stanowiło czułe H2O, czyli produkty zebrane przez pracowników Wodociągów Miasta Krakowa!
9 osób  w różnych pozycjach, podobnie ubranych w plenerze. Czułe H2O i biegi charytatywne

Kliknij aby przeczytać opis
Drużyna biegowa ,,Biegamy z kranowianką” startuje cyklicznie w biegach charytatywnych jak np. Kraków Business Run, Krakowski Bieg Niepodległości, Bieg Sylwestrowy. Część dochodów z opłat startowych przekazywana jest dla podopiecznych stowarzyszeń i fundacji - tym samym czułe H2O płynie do najbardziej potrzebujących.
Prostokątny prezent świąteczny z napisem Szlachetna paczka wraz z logo akcji. Czułe H2O w Szlachetnej Paczce

Kliknij aby przeczytać opis
Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa przekazują czułe H2O, angażując się w pomoc Fundacji Szlachetna Paczka. Jej ideą jest wsparcie osób znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.
 
Wsparcie w pandemii
Samochód dostawczy z otwartymi tylnymi drzwiami wypełniony paczkami na tle zabytkowego budynku. Czułe H2O wspiera krakowskie szpitale

Kliknij aby przeczytać opis
W ramach wsparcia podczas pandemii koronawirusa czułe H2O popłynęło do krakowskich szpitali. Wodociągi Miasta Krakowa przekazały środki do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki.
Samochód osobowy ze środkami ochrony osobistej. Czułe H2O dla placówek opiekuńczo-wychowawczych 

Kliknij aby przeczytać opis
W ramach wsparcia działalności placówek opiekuńczo – wychowawczych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, przekazaliśmy jego podopiecznym czułe H2O – maseczki ochronne wielokrotnego użytku oraz płyn do dezynfekcji dłoni. 
Dużo torebek prezentowych postawionych na stoliku i na podłodze. Czułe H2O dla dzieci pracowników

Kliknij aby przeczytać opis
W związku z przejściem na zdalny system nauczania wielu rodziców nie było w stanie zapewnić swoim dzieciom dostępu do komputerów. Problem występował zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych. Czułe H2O wsparło najbardziej potrzebujących pracowników poprzez przekazanie laptopów do nauki zdalnej.
7 sztuk maseczek FFP2. Czułe H2O dla emerytowanych pracowników 

Kliknij aby przeczytać opis
W czasie pandemii, w trosce o zdrowie naszych emerytów i rencistów przekazaliśmy maseczki ochronne. Staramy się wspierać czułym H2O emerytowanych pracowników, pamiętając ich zaangażowanie w rozwój Spółki na przestrzeni lat. Wiemy, jak ważne są nawet drobne gesty.


Zapraszamy do obejrzenia filmu "W Krakowie czułe H₂O".